Online klub slovenčiny – prihláste sa na waiting list

Páčilo by sa vám učiť bez učebníc, mať pritom viac motivovaných študentov a lepší pocit z odučených hodín? Zabite 3 muchy jednou ranou.

37 EUR

Tento webinár je momentálne nedostupný. Hneď ako vypíšeme nové termíny, budeme vás informovať. Prihláste sa na čakaciu listinu.

Tento webinár vám poskytne množstvo inšpirácie a nápadov, a to nielen ako, kedy a prečo využívať autentické materiály na hodinách cudzích jazykov, ale aj to, ako si prácu s nimi uľahčiť tak, aby vám nezabrala niekoľko hodín vášho voľného času.

Čo hovoria o webinári lektori

5/5

Michaela Piecka

lektorka a mentorka nemčiny

5/5

Gabriela Szalaiová

lektorka nemčiny a jazyková mentorka, ktorú poznáte z Facebooku a Instagramu ako Nemčina s Gabikou

Pre koho je webinár určený

✅  Pre lektorov cudzích jazykov, ktorí učia alebo chcú začať učiť bez učebníc.

✅  Pre lektorov cudzích jazykov, ktorí hľadajú inšpiráciu do svojich lekcií. 

✅  Pre začínajúcich lektorov, ktorí sa chcú naučiť efektívne pracovať s autentickými materiálmi.

✅  Pre skúsených lektorov, ktorí sa chcú inšpirovať, ako využívať autentické materiály na maximum.

Ako vám webinár pomôže

  • Detailnejšie sa zoznámite s tým, čo je to autentický materiál a čo všetko spadá do tejto kategórie. Ponúknem vám bohatý zoznam príkladov, ktorými sa budete môcť inšpirovať a využiť okamžite na svojich lekciách.
  • Naučíte sa lepšie rozoznávať rozdiel medzi autentickými a didaktickými materiálmi. Ukážem vám, podľa akých jednoduchých kritérií budete vedieť jasne definovať, či ide naozaj o autentický, alebo naopak o didaktický materiál.
  • Dozviete sa aj to, akú úlohu vo výučbe plnia autentické materiály a na rozvoj akých jazykových zručností a kompetencií ich dokážete efektívne využiť.
  • Zoznámite sa s tzv. 3-fázovým modelom práce s autentickými materiálmi. Navyše k jednotlivým fázam budete mať k dispozícii prehľad adekvátnych druhov cvičení a úloh.
  • Zistíte aj to, kde môžete autentické materiály nájsť. Ponúknem vám zoznam overených zdrojov, ba dokonca v niektorých prípadoch už aj s vytvorenými cvičeniami pre konkrétny cudzí jazyk.
  • Podelím sa s vami o všetky svoje tajné tipy a triky, ako čo najefektívnejšie pracovať s autentickým materiálom tak, aby ste si ušetrili čo najviac času, a zároveň mal čo najväčšie uplatnenie na vašich lekciách.
  • Naučíte sa aj to, akým spôsobom zaraďovať autentické materiály nielen do výučby pokročilých študentov, ale už aj na úrovni (úplných) začiatočníkov.
  • V neposlednom rade budete vedieť, ako inšpirovať svojich študentov, aby pracovali s autentickými materiálmi aj mimo vašich spoločných hodín a napredovali v učení sa svojho cieľového jazyka.

Čo napísali o webinári lektori

Čo vás na webinári čaká

✅  90 minút interakcie, spoločnej diskusie, nápadov a vzájomnej inšpirácie

✅  priestor na zodpovedanie vašich otázok 

✅  online stretnutie cez platformu GoogleMeet

✅  interaktívna prezentácia v aplikácii Jamboard

✅  konkrétne ukážky spracovania autentických materiálov

✅  e-book Ako učiť pomocou autentických materiálov (dostupný po webinári)

✅  záznam z webinára (dostupný po webinári po dobu 30 dní)

Kto vás webinárom prevedie

Lenka z učíme(sa)slovenčinu

Lenka Ježó Garančovská

Zanietená lektorka slovenčiny ako cudzieho jazyka a zároveň autorka platformy ucimesaslovencinu.sk, na ktorej pomáha nielen cudzincom, ale aj lektorom zamilovať sa do práce s autentickými materiálmi. Na webinári bude s vami zdieľať nielen svoje obrovské nadšenie pre autentické materiály, ale podelí sa aj o svoje 15-ročné skúsenosti s ich využívaním a zaraďovaním do výučby cudzích jazykov, aby to malo čo najväčší efekt u vašich žiakov či študentov.

Návrat hore

Prihlásenie

Profil