Online klub slovenčiny – v marci zadarmo

Legenda o svätom Mikulášovi

 

Sviatok svätého Mikuláša oslavujeme 6. decembra. Je to sviatok, ktorý je na Slovensku veľmi populárny. Deti si večer 5. decembra čistia svoje čižmy, postavia ich do okna a čakajú na Mikuláša, ktorý chodí obyčajne s dvomi pomocníkmi – anjelom a čertom. Ak boli deti celý rok poslušné, dostanú mikulášsku nádielku (balíček so sladkosťami, ovocím a orieškami). Ak neboli poslušné, tak si v mikulášskom balíčku nájdu uhlie, zemiaky alebo cibuľu. Malými balíčkami sa obdarúvajú aj dospelí doma alebo v práci.

V týchto dňoch diskutujeme o tejto milej tradícii aj na našich konverzačných lekciách, na ktoré pre svojich študentov pripravujeme zaujímavé cvičenia. Vyskúšajte si jedno z nich.

Otestujte si čítanie s porozumením v tomto interaktívnom kvíze. 💡 Ak je text veľmi malý, kliknite na červený symbol vpravo hore a zväčší sa. 

 

👉  Ak sa vám toto cvičenie páčilo, zdieľajte ho s ostatnými, ktorí sa učia slovenčinu ako cudzí jazyk. 📧 Ak chcete byť informovaní o novinkách, prihláste sa na odber Newsletteru Učíme (sa) slovenčinu.

Lenka z Ucime(sa)slovencinu Tento kvíz pre vás pripravila Lenka. Ak sa vám páčil, podporte ju kúpou virtuálnej kávy.
ko-fi logo Podporiť na Ko-fi

Zdieľajte:

Mám vám napísať, keď pripravím nové cvičenie?

Napíšte mi svoju e-mailovú adresu a budete vedieť, čo je nové vo svete Učíme (sa) slovenčinu.

Návrat hore

Prihlásenie

Profil

Chcete si teraz vyskúšať online klub slovenčiny Jazykové fitko na mesiac ZADARMO?

Nepremeškajte túto jedinečnú šancu!

Chcete byť informovaní o novinkách a cvičeniach zadarmo?

Prihláste sa na odber newsletteru.